is the rock on steroids does steroids make you gain weight steroids vs natural are steroids lipids steroids definition npp steroids steroids for women reddit steroids dwayne johnson steroids does the rock use steroids are steroids legal in us

İmplant Tedavileri

Ağız ve diş sağlığı, küçük yaşlardan itibaren öğrenilmesi gereken önemli konulardan biridir. Özellikle erken yaşlarda edinilen düzenli diş fırçalama alışkanlığı, dişlerin gelecekte çok daha sağlıklı olmasını sağlayabilir. Diş çıkarma evresinin büyük bir bölümünü tamamlamış olan çocukların düzenli olarak diş fırçalaması ebeveynler tarafından sağlanabilir. Alanında uzman olan bir pedagogdan da yardım alarak bu önemli alışkanlığı çocuğunuza çok daha hızlı bir şekilde kazandırabilirsiniz. Diş fırçalama alışkanlığı olmayanların erken yaşlardan itibaren diş kayıpları ile karşılaşması muhtemeldir. Diş kayıplarına yol açan; genetik, fizyolojik ve bakım gibi çeşitli nedenler olabilir. Bu gibi durumlarda ise uygun hastalara implant diş tedavisi önerilir.

İmplant Nedir ?

İmplant, çeşitli nedenler ile kaybedilen dişlerin yerine yenisinin eklenmesi olarak tanımlanabilir. Ağız kısmında diş kaybının olduğu bölüm hem estetik hem de işlevsellik kapsamında olumsuzluklara neden olur. Bu sorunlar implant diş tedavisi ile uzun süreli olarak bertaraf edilebilir. Çene kemiğine yerleştirilen, genellikle metal vidadan oluşan yapay kısım diş kökü görevindedir. Bu kısım üzerine yapılan çalışma olumlu olarak sonuçlandıktan sonra dişin üst kısmı da uygun şekilde eklenerek tedavi tamamlanır.

İmplant diş tedavisi sırasında farklı özellikteki materyallerden yararlanılır. Bu malzemeler kaybedilen dişin işlevselliğini geri kazandıracak özelliktedir. Yapılacak olan dişin görsel olarak da eskisini aratmaması oldukça önemlidir. İmplant diş tedavisi sürecinde; titanyum, seramik ve zirkonyum gibi materyaller kullanılır. Titanyum, kaybedilen diş kökü için kullanılan malzemedir. Seramik ve zirkonyum ise kaybedilen dişin üst bölümü için kullanılan malzemelerdir. Tedavi sırasında kullanılan malzemeler implant fiyatları açısından da oldukça önemlidir. Tedavi maliyeti, diş yapımında kullanılan malzemelere göre şekillenir.

Diş İmplantı

İmplantın faydaları nelerdir?

 • Sağlam dişleriniz kesilmeyecek, aşındırılmayacak
 • Proteziniz sabit olacak
 • Bazı durumlarda kullanılan hareketli protezler ağzınızda sıkıca kalacak, oynamayacak
 • Çene kemiğiniz korunacak, çiğneme fonksiyonuna sahip olacak, yapılan dişler doğal ve estetik duracaktır.

İmplantın avantajları nedir?

 • Daha iyi estetik görünüm
 • Daha iyi çiğneyebilme – Her istediğini yiyebilme
 • Özgüvenin geri kazanılması ile daha mutlu bir sosyal hayat
 • Her şeyi yiyebilmeye bağlı olarak daha sağlıklı ve dengeli beslenme

Diş İmplantı SSS

Titanyum, doku uyumu mükemmel olan, yüzyıllardır tıbbın birçok alanında güvenle kullanılan bir metaldir. Seramik, belirli hassasiyeti olan hastaların tedavisinde önemli ve doğru bir çözüm sunmaktadır.

 • İmplant diş tedavisi, son 45 yıldır diş hekimliğinde kullanılan bir yöntemidir. Doğru planlama, uzman çene cerrahları ve protez uzmanlarının birlikte çalışması ile son derece başarılı, uzun ömürlü bir tedavi şeklidir. Tedavide kullanılan malzemeleri sağlıklı bir ağız bakımı ile ömür boyu kullanabilirsiniz.

Hastaya tedavi öncesi doğru bir şekilde uygun radyografi teknikleri uygulanır. Hangi bölgeye kaç adet implant konulacak karar verilmelidir. Doğru planlama, steril şartlar ve uzman bir ekibin varlığı ile uygulama başarılı bir şekilde sonuç verecektir. Tedavi uygulaması, küçük bir cerrahi operasyondur. İlk gün gerekli ilaç desteği ile işlem sonrası oldukça konforlu bir iyileşme sağlanır. Tedavi edilen hastanın, özellikle ilk gün soğuk tampon uygulaması ve sıcak yiyeceklerden uzak durması gereklidir. Hasta sigara içiyorsa, ilk hafta kesinlikle kullanması tavsiye edilmez.

 • Bu tedavi uygulaması için alt yaş sınırı 18 olmakla birlikte herhangi bir üst sınır yoktur. Tedavi uygulamasında hastanın; kalp, şeker ve tansiyon gibi kronik hastalıkları dahi olsa, bunlar kontrol altına alındıktan sonra işlem gerçekleştirilebilir. 90 – 100 yaşında olmanız farketmez, kronik ve genel sağlık durumunuz elverdiği müddetçe bu tedavi uygulanabilir.

Hayır değildir. İmplantlar yerleştirildikten sonra uygulanan soğuk kompres ile bi kaç saate normal hayatınıza dönebilirsiniz.

 • Bu tedavi uygulaması ile doğal dişe en yakın yapıyı oluşturulur.
 • İmplant üstü protezler geleneksel protezlere oranla daha iyi çiğneme ve konuşma olanağı sağlar.
 • Çok daha estetik bir görünüm sunabilir.
 • Doğal dişler aşındırılıp köprü yapılması zorunluluğu ortadan kalkar.
 • Çıkarılabilen protezler yerine yapılan bu uygulama daha fonksiyoneldir.
 • Çene kemiği erimesinin önüne geçilmesine yardım eder.

Hemen yapılan uygulamalar hastanın durumuna göre belirlenir. Çekilen bölgede yeterli kemik varsa ve herhangi bir enfeksiyon yoksa diş çekilip uygulama hemen tamamlanabilir.